2,50 

Kylpy by Jani Pesonen

Taiteilija
Jani Pesonen
Alunperin julkaistu
2020
Koko
12 x 18 cm
Tuotenumero
PC-2321

Varastossa

Alkuperäisteoksesta

Finalisti, My Finland Poster 2020 -kilpailussa!

Taiteilija kuvaa teostaan:

Juliste Kylpy on tehty digitaalisesti. Halusin luoda perinteitä henkivän matkailujulisteen, joka nostaa esiin Helsingin arkkitehtuurin ja pääkaupungin monipuolisen saunakulttuurin ja elämystarjonnan. Julisteen pääosassa on maailman kaunein olympiastadion, Olympiastadion, joka on pian valmis taas tarjoamaan vierailijoilleen upeita elämyksiä ja ikimuistoisia hetkiä. Teoksessa stadionin voi nähdä myös paljuna. Julisteen alaosan ovaalit muodot viittaavat niin Helsingin tuoreempaan arkkitehtuuriin kuin sen kulttuuritarjontaankin

Tämä on siis Come to Finlandille luotu uusi teos. Uskomme nimittäin raudanlujasti siihen, että julistetaide on tehtävä houkuttelevaksi ja tuotava uusien sukupolvien saataville.

Huomaatteko, miten Suomi jälleen kerran – julistetaiteen keinoin – houkuttelee turisteja glamourin ja paratiisista kaikuvien riemuhuutojen avulla?

 

Tietoa tuotteesta

Tyylikkäin terveisin!

Postikortit painetaan offset-tekniikalla Suomessa laadukkaalle suomalaiselle kartongille.